28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Pegasus'tan ilk Açıklama Geldi

Pegasus'tan ilk Açıklama Geldi

Gündem

İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'nda uçakları pistten çıkarak üç parçaya ayrılan Pegasus Hava Yolları, ilk açıklamasında şu an için önceliklerinin yaralı yolcuların gerekli tüm ihtiyaçlarının karşılanması olduğunu kamuoyuna duyurdu.

Sosyal Medya Hesabı Üzerinden Açıklama

Pegasus Hava Yolları, yaptığı açıklamada "Şu anda ilk önceliğimiz vefat eden yolcularımızın yakınlarının yanında olup onlara destekte bulunmak, acılarını paylaşmak ve yaralı yolcularımızın da gerekli tüm ihtiyaçlarını eksiksiz karşılamaktır" ifadelerine yer verildi.

İzmir Adnan Menderes ile İstanbul Sabiha Gökçen arasında sefer yapan Pegasus Hava Yolları uçağı, pistten çıkması sonrası 3 parçaya ayrılırken bu feci kaza sonucu 3 kişi yaşamını yitirdi. 180 kişi ise yaralandı. Konu ile ilgili Pegasus Hava Yolları, resmi twitter hesabından açıklama yapıldı.

Basın Toplantısı Düzenlenecek

Meydana gelen kaza sonrası, Pegasus Hava Yollarının Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Nane ise bugün saat 13:00'de bir basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulunacak.

Bu basın toplantısı ile ilgili yapılan duyuruda ise " Pegasus Hava Yolları'na ait 5 Şubat 2020 günü İzmir Adnan Menderes - İstanbul Sabiha Gökçen seferini gerçekleştiren PC2193 sefer sayılı uçağın, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na inişi sonrası pistten çıkması ile ilgili olarak Divan İstanbul Asia otelde bugün saat 13: 00'da Pegasus Hava Yollarının Genel Müdürü olan Mehmet T. Nane'nin sözcülüğünde bir basın toplantısı yapılacaktır" ifadelerine yer verildi.

İlginizi Çekebilir