27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Pazarcıları Yaralayan Emekli Polise Tahliye

Pazarcıları Yaralayan Emekli Polise Tahliye

Gündem

2017 yılı Ekim ayında Bursa'da gerçekleşen olayda emekli polis memuru G. E. tarafından alışveriş yaptığı pazarcılar Ömer DÖNMEZ ve Nuri MUTLU silah ile yaralanmıştı.

Mandalinayı Beğenmeyince İki Pazarcıyı Vurdu

Emekli polis memurunun pazar alışverişi sırasında satın aldığı mandalinaları beğenmeyerek pazarcılar ile tartışması ile olay başlamıştı. Tartışma giderek büyümüş ve emekli polis memuru belinden çıkardı silah ile iki pazarcıyı yaralamıştı. Olay sonrası saldırgan emekli polis memuru tutuklanmıştı. Emekli polis memuru hakkında açılan davalarda " adam öldürmeye tam teşebbüs " ve " kasten başkasının vücuduna acı veren veya sağlığının ya da algılama yeteneğinin bozulmasına sebep olmak " suçlarından yargılanması talep edilmişti. Dava Bursa 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmeye devam etti.

"Pişmanım Özür Dilerim"

Satın aldığı mandalinaları beğenmeyince tartışmaya girdiği pazarcıları silahı ile yaralayan emekli polis memuru verdiği ifadesinde " Kendimi korumaya çalıştım. Pişmanım. Özür dilerim. " dedi.

Mahkeme heyeti tarafından silah ile yaralanan pazarcılar hakkında adli tıptan rapor alınmasına karar verilerek saldırgan emekli polis memuru G. E.' nin tahliyesine karar verildi. İleri bir tarihte gerçekleşecek olan davanın sonucu ise merak konusu.

İlginizi Çekebilir