19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Özdil'in Villasındaki Kaçak Bölümler İçin İnceleme Başlatıldı!

Özdil'in Villasındaki Kaçak Bölümler İçin İnceleme Başlatıldı!

Gündem

Bodrum'da ofis olarak kullanmak için aldıkları villada ciddi değişikliklere giden Özdil ailesi hakkında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı inceleme başlattı.

İmara Aykırı Değişikliler Dikkat Çekti

142 metrekareden 310 metrekareye çıkan ve çehresi bir ofisten ziyade lüks villaya dönüşen yapı hakkında Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan incelemenin sonucu olarak kaçak eklenen bölümlerin 15 gün içerisinde yıkılmasına karar verildi.

Yılmaz ve Hülya Özdil'in ofis olarak satın aldıklar yapı, kullanım iznine aykırı olarak lüks bir villaya dönüştürülmüştü. Yapı Kayıt Belgesi yapılan incelemeler sonunda iptal edilen villanın kaçak bölümlerinin yıkılması için 15 gün süre tanındı. Yıkımın verilen süre zarfında Bodrum Belediyesi tarafından yapılmaması halinde süreç Bakanlık tarafından yönetilecek.

Dönemin Belediye Başkanı Hakkında İnceleme Kararı

Muğla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, ticari alan statüsüne sahip olan yapıda "cins değişikliğine" gidildiği ve "İmara aykırı yapıya inşaat izni" verildiği gerekçesiyle ilgili dönemde CHP Belediye Başkanı olan Mehmet Kocadon hakkında inceleme başlatılmasına karar verdi.

İlginizi Çekebilir