17
Pz, Eki
29 Yeni Haber

Oxford Üniversitesi'nden Müjde: Koronvirüs Aşısı Pozitif Yarar Sunuyor

Oxford Üniversitesi'nden Müjde: Koronvirüs Aşısı Pozitif Yarar Sunuyor

Gündem

Oxford Üniversitesinden Profesör John Bell tarafından yapılan açıklama herkesi sevindirdi. 320 insan üzerinde denen koronavirüs aşısının insan vücudunda olumlu yanıt verdiğini açıklayan Bell, aşının Haziran ayında piyasaya sürülebileceğini tahmin ettiğini söyledi.

İnsan Üzerinde Denendi

Çin'den yayılmaya başlayan koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Kovid-19 salgını 235 bin kişinin hayatını kaybetmesine neden olurken, dünya üzerinde 3 milyon 400 bin vaka ile tehlike saçmaya devam ediyor. Pek çok ülke aşı ve ilaç üretimi için çalışırken, dünyanın en başarılı üniversitelerden biri olan Oxford Üniversitesinde görev yapan Profesör John Bell tarafından geçen günlerde yapılan açıklama ile koronavirüs aşısında büyük gelişmelere imza attıkları öğrenildi. John Bell ürettikleri kovid-19 aşısının 320 kişi üzerinde denediklerini ve pozitif sonuçlar elde ettiklerini açıkladı.

Aşı Haziran Ayında Piyasa Sürülebilir

Profesör John Bell, ürettikleri aşıyı Haziran ayının ortasında piyasaya sürmeye hazırlandıklarını dile getirdi. Bell, " Yaptığımız çalışmalar halen devam ediyor, net bir şey söylemek için henüz erken olsa da yaptığımız deneylerin olumlu sonuçlar verdiğini söyleyebiliyoruz. İngiltere'de bulunan AstraZenece firması ile iletişim içerisindeyiz. Piyasaya nasıl sürüleceğine yönelik düşünceler ile ilgileniyorlar. " sözlerini açıklamasına ekledi.

İlginizi Çekebilir