01
Çrş, Ara
28 Yeni Haber

Otizmli Çocukların Yuhalandığı Okulda Müdür Görevden Alındı

Otizmli Çocukların Yuhalandığı Okulda Müdür Görevden Alındı

Gündem

Aksaray'da yer alan Mehmetçik ilkokulunda otizmli öğrencilerin okul velileri tarafından herkesin gözü önünde yuhalandığı öğrenildi ve milli eğitim bakanlığının göndermiş olduğu müfettişlerinde yapmış olduğu gözetmeler sonucunda okulun müdür ve müdür yardımcısı görevinden alındı.

Veliler Otizmli Öğrencileri Okulda İstemedi ve Olay Çıkarttı!

Aksaray'ın Mehmetçik İlkokulunda herkesi şaşırtan bir olay meydana geldi. Okulda yer alan çocukların velileri geçtiğimiz haftalarda perşembe günü bir araya geldi ve okul kurulundan otizmli çocuklara ait olan sınıfların kapatılması talebinde bulundu. 7 Kasım perşembe gününde meydana gelen bu dehşet olay da aynı zamanda veliler okul kapısının önünde bekleyerek otizmli çocukları herkesin içinde yuhaladı. Utandırıcı olan bu olay çevredeki kişiler tarafından büyük bir tepki aldı.

Sosyal Medyanın Gündeminde

7 Kasım günü meydana gelen yuhalanma olayı hemen sosyal medyaya düştü ve herkes tarafından büyük tepki almayı başardı. Tüm bunlar sonucunda hem Aksaray valiliği hem de Milli Eğitim Bakanlığı olaya el atma kararı aldı. Milli Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu inceleme sonucunda bir açıklamada bulundu ve açıklamasında ise; okula bir müfettiş gönderdiklerini ve müfettişin gerekli incelemeleri yaparak hem müdür hem de müdür yardımcısının görevinden alınması gerektiği talebinde bulunduğunu ifade etti. Tüm çalışmalar sonucunda ise Mehmetçik İlkokulunun müdür ve müdür yardımcısı görevinden alındı.

İlginizi Çekebilir