01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Otizm Derneği Başkanı Koronavirüse Yakalandı

Otizm Derneği Başkanı Koronavirüse Yakalandı

Gündem

Türkiye’de her geçen gün koronavirüs teşhis edilen kişi sayısı artıyor. Koronavirüs teşhis edilen kişiler arasında Akdeniz Otizm Spor Kulübü isimli derneğin başkanı da yer alıyor. Yaşadığı rahatsızlık sebebiyle hastaneye giden dernek başkanının koronavirüse yakalandığı ortaya çıktı.

Evden Çıkmadığını Söyledi

Dernek başkanı Demet Baz yaşadığı rahatsızlık sebebiyle hastaneye gittiğinde kendisine zatürre teşhisi koyuldu. Yapılan tedaviye rağmen iyileşme göstermeyen dernek başkanı gittiği Kepez Hastanesi’nde covid-19 testi yaptırdı. Yapılan testin pozitif çıkmasıyla da hastanede tedavi altına alındı. Durumunu kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla anlatan dernek başkanı evinden yaklaşık 40 gündür hiç çıkmadığını söyledi. Buna rağmen virüs kapmasına şaşırdığını belirtti.

Dernek Başkanının Sağlık Durumu İyi

Otizm Spor Kulübü derneği başkanı Demet Baz hesabından yaptığı paylaşımda sağlık durumunun iyi olduğunu ve hastanede üçüncü gününü tamamladığını anlattı. Yaklaşık 10 gün sonunda da evine gidebileceğini belirtti. İnsanları salgına karşı dikkatli olmaları konusunda uyaran Baz virüsün nasıl bulaştığının anlaşılmadığını ve kendisi evinde olmasına rağmen virüse yakalandığını anlattı. Ayrıca yaşadığı rahatsızlığın detayları hakkında bilgi verdi. Baz’ın sözlerinde yaşadığı öksürüğün acı verici olması ve daha önce onun kadar şiddetli acı hissetmediğini söylemesi oldu.

İlginizi Çekebilir