28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Ortaokul Çocuklarına Hırsızlık Yaptıran Kişiler Yakalandı

Ortaokul Çocuklarına Hırsızlık Yaptıran Kişiler Yakalandı

Gündem

Bodrum ilçesinde ortaokula gittikleri öğrenilen üç kız çocuğuna zorla hırsızlık yaptıran kişiler polisin yaptığı operasyon sayesinde yakalandı. Hırsızlık yaptıran kişilerin yakalanması kızların yaşadıklarını anlatması ve kişilerin resimlerini polislere vermesiyle gerçekleşti.

Yılbaşında Evden Kaçmıştı

Olayın başlangıcı ise Bodrum ilçesinde yaşayan ve ortaokula giden 3 kızın evlerinden kaçması oldu. Yılbaşında evlerinden kaçan kızlar Muğla’nın farklı ilçelerine gitti. Gittikleri yerde birtakım kişilerin cinsel istismarına uğrayan kızlar ardından ise kendilerine verilen uyuşturucular sayesinde uyuşturucu bağımlısı oldu. Bağımlı olmalarının ardından uyuşturucuların başka kişilere ulaştırılması için kurye olarak çalıştırıldı.

Kızların İfadeleri Mideleri Bulandırdı

Kaçmalarından aylar sonra bulunan 3 arkadaş polislere ifade verdi. Kızların polislere verdikleri ifadelerde taciz, uyuşturucu ve hırsızlık yaptıkları yer alırken yaşadıklarının detayları mideleri bulandırdı. Kızlardan aldıkları ifadelerin ardından operasyon düzenleyen polisler 15 kişiyi göz altına alarak adliyeye sevk etti.

İlginizi Çekebilir