27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Ömer Döngeloğlu Koronavirüse Yenik Düştü

Ömer Döngeloğlu Koronavirüse Yenik Düştü

Gündem

Türkiye’nin sevilen ilahiyatçılarından olan ve yaptığı dini programlarla çok sayıda insana dini bilgiler veren ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu koronavirüse yenik düştü. Sevilen ilahiyatçının ölüm haberini Başakşehir belediye başkanı verdi. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan başkan Döngeloğlu’nun ailesine sabırlar diledi. Başkanın ardından kendisi gibi ilahiyatçı olan ve Ömer Döngeloğlu’yla birlikte programlarda bulunan Mustafa Karataş’ta vefat haberini doğruladı.

Cumhurbaşkanı Ailesiyle Görüştü

Vefat haberinin duyulsıyla cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hocanın ailesiyle telefonla görüşüp başsağlığı diledi. Cumhurbaşkanının görüştüğü kişinin ise hocanın oğlu Muhammed Döngeloğlu olduğu açıklandı.

Ömer Döngeloğlu Hakkında Bilgiler

Tedavi gördüğü Başakşehir’de koronavirüse yenik düşen Ömer Döngeloğlu Tokatlıydı. Tokat’ın Zile ilçesinde 1968 yılında dünyaya gelmişti. Zile’de İmam Hatip lisesinde okuduktan sonra İlahiyat Fakültesinde eğitim alarak imam hatiplik görevi yapmaya başlamıştı. İslam dini ile ilgili eserler yazan Ömer Döngeloğlu’nun en fazla bilinen eserleri Allah’a Adanmış Hayatlar, Allah Resulü’nü Görenler ve Sözün Miracı Dua eserleridir. Kitapları dışında Kanal 7 başta olmak üzere yer aldığı tv programlarıyla insanlar tarafından beğeniyle takip edilmişti.

İlginizi Çekebilir