19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Oğlunun Canına Kıyan Anne

Oğlunun Canına Kıyan Anne

Gündem

Ankara'da bir hastane de kepçe kulak ameliyatı olan 10 yaşında ki çocuk annesi tarafından ameliyat olduğu hastanenin tuvaletinde canice boğularak öldürüldü. Cani anne savunmasında ise 'ben oğlumu ölünce cennete gidecek sanıp öldürdüm' ifadelerini kullandı. Cani anne oy çokluğu sonucunda müebbet hapse mahkum edildi.

Oğlunu hastane tuvaletinde öldüren cani anne Nurdan S. 2015 yılı Şubat ayında 10 yaşında olan oğlu Osman S.'yi Gazi hastanesine kepçe kulak operasyonu olması için yatırdı. Bu sırada yanında refakatçi olarak bulunan anne oğlunu ameliyat sonrası hastane tuvaletinde boğarak canice öldürdü. Olayın ardından tutuklanan cani anne müebbet hapse mahkum edildi.

Cennete Gidecekti

Dava Ankara 9. ağır ceza mahkemesinde görüldü. Davaya Nurdan S. ve avukatı katıldı. Sanık Nurdan S. son savunması sorulduğunda; oğlunun ameliyat sonrası çok acı çektiğini kendisinin bu duruma çok üzüldüğünü ve oğlunun da kendisine çok acı çekip dua edip ölmek istediğini söylediğini belirtti. Bunun üstüne oğlu acı çekmesin ve cennete gitsin diye oğlunu öldürdüğünü bu durum karşısında pişman olduğunu bildirdi.

Avukatı ise; Nurdan S.'nin olaydan sonra uzun süre boyunca akıl hastanesinde kaldığını bu durumda akli dengesinin yerinde olmadığını belirtti. Genç yaşta istemediği biriyle zorla evlendirildiğini ve şiddete maruz kaldığını, bu durumlar sonucunda psikolojik destek gördüğünü de öne sürdü.

Müebbet Hapis

Mahkemede son savunmasını yapan Nurdan S. tüm savunmasına rağmen oy çokluğuyla müebbet hapse mahkum edilmiştir.

İlginizi Çekebilir