28
Cu, Oca
21 Yeni Haber

O Okulun Müdürü Protesto Edildi

O Okulun Müdürü Protesto Edildi

Gündem

İstanbul Sancaktepe'de hizmet veren Perran Kutman İlköğretim okulunda görev yapan müdür, veli ve öğrencilerin protestosuna maruz kaldı. Okul müdürünün, okulda çalışan öğretmenlerle sık sık sorun yaşamasını protesto eden aileler, yetkililerden yardım istedi.

Yaklaşık bin öğrenciye eğitim veren Perran Kutman İlköğretim Okulu'nun müdürü sadece veliler tarafından değil öğrenciler tarafından da protesto edildi. Okul önünde eylem yapan veli ve öğrenciler yetkililere seslerini duyurmaya çalıştı.

Veliler, Yetkililerden Yardım Bekliyor

Sancaktepe Perran Kutman İlköğretim Okulu'nda görev yapan öğretmenlerin sürekli tayinlerini istemesi tepkiye neden oldu. Öğretmenlerin okul müdürünün tutumundan dolayı sürekli tayin isteyip gittiğini iddia eden veliler, yetkililerin soruna çözüm bulmasını istedi.

Okul müdürünün bir öğretmenle yaptığı tartışma sırasında "İnşallah taciz edilirsin" diye hakarette bulunduğunda gelen iddialar arasında. Perran Kutman İlköğretim Okulu'nun önünde yapılan eyleme çok sayıda veli ve öğrenci katıldı.

İstifa Tezahüratları

Perran Kutman Okulu'nun önünde toplanan veli ve öğrenciler okul müdürüne istifa çağrısında bulundu. Müdürü protesto eden topluluk mobingci bir müdür istemediklerini belirterek temiz bir okul istediklerini ifade ettiler. İstifa sloganları atan veli ve öğrenciler öğretmenler kadar kendilerinin de şikâyetçi olduklarını belirtti.

Bu konuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne çok sayıda şikâyet dilekçesi yazdıklarını belirten topluluk, hiç bir sonuç alamadıklarını çareyi protesto etmekte bulduklarını aktardı. Yetkililere sesini duyurmaya çalışan veliler soruna acilen çözüm bulunmasını istiyor.

İlginizi Çekebilir