06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

NTV Spor’un Kapanma Tarihi Belli Oldu

NTV Spor’un Kapanma Tarihi Belli Oldu

Gündem

Geçtiğimiz aylarda televizyon devlerinden olan Discovery grubu NTV Spor’u satın almıştı, bu satın alma işleminin üzerine NTV Spor’un kapanma tarihi kesin olarak belli olmuş durumda.

Discovery Networks grubu yaptığı resmi açıklamaya göre satın aldığı kanalın yani NTV Spor’un 17 Mart 2018 Cumartesi günü 22:30 kapatıp yerine DMAX adında şifresiz yayın yapan bir kanal açılacağını duyurdu.

DMAX kanalı erkeklere yönelik yaşam tarzı ve eğlence tabanlı olmak üzere yayınlar yapacak ve büyük bir kitleyi etkilemeye çalışacak. Discovery Networks’ün Türkiye pazarında yaptığı ikinci hamle olan DMAX hamlesi onlara kitle bakımından yarar sağlayacağını düşünüyorum.

Discovery Networks Türkiye Başkanı ve Genel Müdür olan Lydia Fairfax, açılacak yeni kanal ile ilgili şunları söyledi;

“DMAX kanalını Türkiye pazarına sokup Türk halkına tanıtmak ve kanal portföyümüzü genişletmek adına oldukça mutlu ve heyecanlıyız. DMAX kanalı zorlu mesleklerden, spor ve arabalara en iyi senaryolu içerikler ile hem sizleri eğlendirecek hem de bilgilendirecek. “

Hatırlıyorsanız eğer 2016 ve 2017 yıllarında NTV Spor’un satılacağı yönünde sürekli haberler ve bilgiler yayınlanıyordu. Bu haberler yapılsa da herhangi bir gelişme yaşanmamıştı. Artık bu satın almanın ardından gerçek bir şeyler ortaya koyulmuş oldu. Kanal kapandıktan sonra DMAX kanalı direkt olarak yayın akışına başlayacak mı bilmiyoruz fakat içeriği bende merak ediyorum.

İlginizi Çekebilir