21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

Norveç'ten Zafer Açıklaması Geldi

Norveç'ten Zafer Açıklaması Geldi

Gündem

Dünya genelinde girmediği ülke kalmayan koronavirüs, Norveç'te kontrol altına alındı. Norveç Avrupa ülkeleri arasında koronavirüse karşı zafer ilan ederek, salgının kontrol altına alındığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Açıkladı

Bugün Norveç Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada koronavirüsün kontrol altına alındığı duyuruldu. Virüs nedeniyle tüm dünyada can kayıpları yaşanmaya devam ederken Norveç bu duruma son noktayı koydu. Norveç Sağlık Bakanı Bent Höie, "Kovid-19 salgını alınan önlem ve sert tutumumuzla kontrol altına alınmıştır" dedi.

Norveç'te Koronavirüs 59 Can Aldı

Norveç Sağlık Bakanı, basın toplantısı düzenleyerek koronavirüs sebebiyle 59 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Norveç'te tedbir öncesinde bir koronavirüslü kişinin 2,5 kişiye bu virüsü bulaştırdığını açıkladı. Bunun üzerine bir ay önce sert tedbirler alındığını ve rakamın 0,7'ye düştüğünü açıkladı. Bu tedbirleri almamış olmalarının ise diğer Avrupa ülkelerinde yaşananları ortaya çıkaracağını söyledi. Hastanede virüs sebebiyle tedavi gören kişi sayısının da gelecek günlerde daha da azalacağını belirtti. 5 milyon 368 bin nüfuslu ülkede, 59 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilir