06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Nijeryalılar Korona Tedbirlerini Hiçe Saydı

Nijeryalılar Korona Tedbirlerini Hiçe Saydı

Gündem

Nijeryalılar korona tedbirlerini hiçe sayarak parti düzenledi. Müstakil villada düzenlenen partiye baskın yapan güvenlik güçleri onlarca kişiye ceza yazdı. İstanbul Büyükçekmece'de, ikamet eden Nijerya uyruklu bir şahıs, yeni doğan çocuğu için parti verdi. Koronavirüs önlemlerini hiçe sayan Nijeryalı şahsa ve davete katılan 46 kişiye 3 bin 180'er lira para cezası kesildi.

Partiye Katılanlara Ceza Yağdı

36 yaşındaki Nijerya uyruklu Ebuka John E. yeni dünyaya gelen çocuğu için müstakil villasında parti düzenledi. 22 Nisan saat 00.10 sıralarında tespit edilen partiye polis baskın düzenledi. Evdeki partiye katılan 46 Nijeryalı'lara Hıfzısıhha Kanuna Muhalefet suçundan para cezası kesildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından düzenlenen baskında evde bulunan ve sosyal mesafe kurallarını hiçe sayan davetlilere ceza yağdı. Yabancı uyruklu olduğu tespit edilen 46 kişinin her birine 3 bin 180'er lira para cezası kesildi.

Adli Kontrol Tedbirleri Alındı

Daveti düzenleyen Ebuka John E.'nin taksirle adam yaralama suçundan arandığını tespit eden ekipler adli kontrol tedbirleri uyguladı. Davete katılan Mehmet A. (24), Eren Ç.(27), Selman E. (33) ve Mustafa (E) isimli kişilere de 3 ay boyunca ikametlerini terk etmemeleri koşulu ile tedbirler alındı.

İlginizi Çekebilir