01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Namus Meselesi Cinayeti Asılsız Çıktı

Namus Meselesi Cinayeti Asılsız Çıktı

Gündem

Konya’da geçtiğimiz gün Yusuf Ö isimli kişi namus meselesi yüzünden cinayet işlemişti. Şahıs namus meselesi diyerek 3 arkadaşını öldürdüğünü itiraf etmişti. Yapılan araştırmalar sonucunda cinayetin namus meselesi yüzünden işlendiği ifadesi asılsız çıktı.

Psikolojik Sorunu Vardı

Konya’da 3 arkadaşını tabancasıyla öldüren Yusuf Ö cinayet sebebi olarak arkadaşlarının Yusuf Ö’nün karısıyla yasak ilişki yaşamış olmaları olduğunu ileri sürmüştü. Bu sebeple de ilişkiyi itiraf eden arkadaşlarının tabancasıyla vurduğunu itiraf etmişti. Zanlı ayrıca bu kişilerin kendisini uyutarak bu eylemi gerçekleştirdiklerini itiraf etmişti. Ancak şahsın babasının verdiği ifadeyle zanlı Yusuf Ö’nün psikolojik sorunları olduğu ortaya çıktı. İfadesine başvurulan baba oğlunun gördüğü halüsinasyonlar sebebiyle doktora gittiğini ve doktorun psikolojik sorunları olduğu tanısını koyarak zanlıya ilaç verdiğini söyledi.

Karısı İddiaları Yalanladı

Yusuf Ö’nün namus derdine düşüp üç arkadaşını öldürdüğünü söylemesi üzerine olayın doğru olup olmadığının araştırılması için Yusuf Ö’nün eşi A.Ö’nün de ifadesine başvuruldu. Zanlının eşi kocasının söylediklerini yalanlayarak öldürülen 3 adamı tanımadığı yönünde ifade verdi.

İlginizi Çekebilir