27
Prş, Oca
22 Yeni Haber

Muhalefete Sonsuz Destek

Muhalefete Sonsuz Destek

Gündem

Türkiye'de Erdoğan'ın desteği son seçim ile biraz düşüş gösterse de Korona olaylarında Başkan Erdoğan'ın yapmış olduğu destekleri halk da gözardı etmedi. Korona virüs ortaya çıktıktan beridir yaklaşık 2 ay içerisinde Erdoğan'a olan halk desteği %20 artış gösterdi.

Görevinde Başarılı

Oldukça zor ve pandemik bir süreç atlattığımız şu günlerde yapılan anketlere göre Erdoğan'ı destekler misiniz sorunun cevabı önceden %40 iken şu günlerde %55 'lere dayanıyor. Bu durumun başlıca sebepleri ise Erdoğan'ın zamanında sağlık sistemine yapımı olduğu yatırımlar ve süreçte etkin rol oynayan elemanlarını iyi kullanmasından kaynaklandığı ifade ediliyor.

Erdoğan'ın mücadele sürecini oldukça etkin bir şekilde sürdüğü bildiriliyor. Ak Partinin desteklerinin yanında diğer siyasi partilere verilen destekler de artış gösterdi. Akp'nin hemen ardından Cumhuriyet Halk Partisine sağlanan destek artışları geliyor. Tüm bu veriler Mart ayında yapılan bilgisayar destekli telefonda anket sistemi ile elde ediliyor. Bunun dışında ayrıca bazı katılımcılar da sadece Erdoğan'ın şahsını desteklediğini ancak Ak partiyi desteklemediklerini belirtiyorlar.

İlginizi Çekebilir