19
Sal, Eki
24 Yeni Haber

Müge Anlı Sözleri Nedeniyle Eleştirilerin Merkezinde

Müge Anlı Sözleri Nedeniyle Eleştirilerin Merkezinde

Gündem

Sunucu Müge Anlı migren problemi nedeniyle hastane gittiğini, ancak arabasında iğne olma isteğinin doktorlar tarafından kabul edilmediğini “Sonra doktorlara iyi davranmamızı istiyorlar” dedi. Sunucunun bu sözleri sosyal medyada eleştirilerin hedefi olmasına neden oldu.

Sonra Doktorlara İyi Davranın Diyorlar

Müge Anlı ile Tatlı Sert isimli programında dile getirdiği bu cümleleri büyük tepkilere neden oldu. Sağlık çalışanları, koronavirüs ile mücadelede büyük risk alarak gece gündüz çalışırken Türkiye’de her kesimin takdirini kazanmış ve alkışlarla desteklenmişlerdi.

Doktorların bu tutumundan dolayı iğne olamadığını, kendisine iğne yapmayan doktorlara” Umarım sende bu ağrıyı çekersin ve aynı tutumla karşılaşırsın” dediğini anlatan Müge Anlı” Sonra doktorlara iyi davranmamızı söylüyorlar” dedi.

Toplumun büyük hassasiyetle sahiplendiği sağlık çalışanlarına dönük bu sözleri sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi. Migren hastalığı nedeniyle düzenli hastaneye gittiğini belirten Anlı, tedaviyi virüs bulaşabilir kaygısı ile arabasında yaptırmak istediğini ama doktorların bunu kabul etmediğini anlattı.

Sosyal Medyanın Gündemine Oturdu

Müge Anlı’nın bu sözleri sosyal medyadan büyük tepki çekti. Sağlık çalışanlarına karşı bu kin ve nefret dolu tavrının kabul edilemeyeceğini belirten kullanıcılar “Mügeanlıözürdile” hashtagı ile tepkilerini dile getirdiler.

İlginizi Çekebilir