27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Müge Anlı'da Bir Tutuklama Daha Yaşandı

Müge Anlı'da Bir Tutuklama Daha Yaşandı

Gündem

Bir süredir Türkiye gündemini meşgul eden dosyalardan bir tanesi olan Mehmet Muhammet Elbay cinayetinde yeni bir gelişme daha yaşandı. Daha önce de konu ile alakalı olarak tutuklanan ama bazı nedenlerden dolayı salıverilen Zeynep Elbay tutuklandı. Bu kez tutuklanma nedeni cinayet olarak açıklandı. Gerekçe olarak ise kömürlükte bulunan insan kemiklerinin Mehmet Muhammet Erbay'a ait olduğu şüphesi açıklandı.

Kızını Arayan Kadın

3 senedir kayıp olan Elbay'ın cinayete kurban gittiği konusunda derin şüpheler vardı. Zeynep Elbay ise programa kızını aramak için gelmişti. Kızına ulaşan Müge Anlı kızının evi beğenmediği gerekçesi ile evden kaçtığını dile getiren kadına olan güveni sürekli azalıyordu. Bu konuda konuşan ve dikkatleri üzerine çeke Zeynep Elbay'ın da bu cinayet konusunda parmağı olduğu ortaya çıktı.

Cinayeti Anlatıyor

Fuhuş, dolandırıcılık da dahil olmak üzere birçok konuda suçlanan kadının son olarak yapılan araştırmalardan sonra her yerde cinayet hakkında konuştuğu da öğrenildi. Konuşmalar sırasında cinayetin bağ evinde işlendiği ve ardından da buraya gömüldüğünden bahsetmesi üzerine aramalar daha da derinleşti.

Son olarak yapılan araştırmalar sonucunda cesedin yer değiştirdiği konusunda da açıklamaların olması aramaların derinleşmesine neden oldu. Kömürlükte kemik bulunmasından sonra ise Zeynep Elbay'da cinayet nedeniyle göz altına alındı. Bu konuda açıklamaları ile cinayeti adım adım anlattığı da ortaya çıkmış oldu.

İlginizi Çekebilir