01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Motosiklet Üzerinde Korona Virüs Mesajı Verenlere Para Cezası Verildi

Motosiklet Üzerinde Korona Virüs Mesajı Verenlere Para Cezası Verildi

Gündem

Tekirdağ'da motosiklet üzerinde tehlikeli bir şekilde binerek yol almaları nedeni ile gündemde yer bulan sürücü ve yolcu, bunu yapmaktaki amaçlarının yalnızca sosyal mesaj verebilmek olduğunu söyledi. Polis ise iki kişiye toplam 1,360 TL para cezası kesti.

Sosyal Mesafeyi Korumak Çok Önemli

Bahse konu motosiklet yolculuğu ile toplumdaki insanlara bir mesaj yollamak amacı ile hareket ettiklerini ifade eden Tekirdağ Kapaklı İlçesinde yaşayan iş insanı Yakup Torun konuya ilişkin konuştu, "Kovid-19 salgınından korunabilmek için sosyal mesafeye uymak çok önem taşıyor. Biz de buna dikkat çekmek için böyle yolculuk yaptık. Yolculuğumuzun suç olduğunu öğrenince cezasını da ödedik. Cezamız vatanımıza, devletimize, milletimize feda olsun" ifadelerini kullandı.

Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma

Bahse konu videonun, sosyal medyada ve haber kanallarında paylaşılmasından sonra, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü harekete geçerek, sürücü İbrahim Torun ile motosiklette yolcu olan Yakup Torun hakkında olayla ilgili tutanak tutuldu. İki şahsa trafik güvenliğini tehlikeye sokma nedeni ile 1,360 TL para cezası işlemi uygulandı.

İlginizi Çekebilir