01
Çrş, Ara
27 Yeni Haber

Minyatür Koltuk Ses Getirdi

Minyatür Koltuk Ses Getirdi

Gündem

Bursa, İnegöl'de koltuk üreticiliği yapan Sabri Beken, tasarlamış olduğu minyatür koltuğun hikâyesini anlattı. Beken, hazırlamış olduğu küçük koltuk takımı için "100 kiloluk bir insanı rahatlıkla taşır" dedi.

"Torunum İçin Yapmıştım"

Torunu için hazırlamış olduğu minik koltuğun çok rağbet gördüğünü söyleyen Beken, siparişlere yetişemiyorum dedi. 50 yıldır koltuk döşeme işi yapan Sabri Beken'in hayatı torununa özel hazırlamış olduğu minik koltuktan sonra değişti. Ticaret anlamında özel bir sektör sağladığını açıklayan Sabri Beken, kayın ağacından üretmiş olduğu koltuklar hakkında bilgi verdi.

Minik Koltuklara Büyük İlgi

Bursa'nın İnegöl ilçesinde yıllardır koltuk ustalığı yapan Sanri Beken, torununun kendisinden çocuk koltuğu yapmasını istediğini ve bu koltuğu çok sevdiğini söyledi. Torununun bu koltuğu arkadaşlarına göstermesi üzerine onların da bu koltuktan istediklerini ve böylece duyulduğunu ifade etti.

50 yıldır koltuk döşeme işiyle uğraşan 61 yaşındaki Sabri Beken, yıllardır bu iş ile uğraşmasına rağmen bu derece rağbet gören bir ürün tasarlamadığından söz etti. "Çıraklıktan başladım, önce kalfa sonra usta oldum. Sonra bir dükkân açtım ve dükkânımda 50 yıldır bu işi yürütüyorum.

Bu koltuğu ilk önce torunuma ve yoğun istek üzerine torunumun arkadaşlarına yaptım. Şimdi ise kreşler, mağazalar, okullar, evler ve isteyen herkese bu koltuğu hazırlayıp satıyorum. Ürettiğim mini koltuğu kayın ağacından ve sağlam olarak ürettim" dedi.

İlginizi Çekebilir