06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav Başvuruları Başlıyor

ÖSYM tarafından yapılan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav başvuruları başlıyor

Gündem

ÖSYM tarafından yapılan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınav başvuruları başlıyor. 2016 yılında kurulup 2017 yılından itibaren eğitim öğretime başlayan Milli Savunma Üniversitesi bünyesinde tüm Harp Okulları ve askeri eğitim veren Astsubay Meslek Yüksekokullarını kapsamaktadır.

Harp okulları için en fazla 20, Astsubay Meslek Yüksekokulları için en fazla 21 yaşında olmak başvuru şartları arasına yer almaktadır. Harp okulu için erkek ve kadın adaylar başvuru yapabilirken Astsubay Meslek Yüksekokullarına sadece erkek adaylar başvurabilmektedir.

MSÜ Sınav Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

29 Mart 2020 tarihinde yapılacak olan sınavın, yaklaşık olarak 1 ay başvuru süresi bulunmaktadır. MÜS Askeri Öğrenci Belirleme Sınav Başvuruları 7 Ocak 2020 tarihinde başlayıp 10 Şubat 2020 tarihi mesai bitimine kadar sürecektir. Adaylar bu tarihler arasında sınav ücretini yatırarak başvuru yapabileceklerdir. ÖSYM’nin birçok sınav için uyguladığı geç başvuru tarihi ise bir gün ile sınırlı olup 25 Şubat 2020’dir.

Geç Başvuru günüde başvuru yapmak isteyen adayların aynı gün içerisinde sınav ücretini ÖSYM resmi sitesi üzerinden kredi/banka kartı ile e-İşlemler menüsünden ödemeleri gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir