27
Çrş, Eki
23 Yeni Haber

Milli Piyango Talihlisi Hala Parasını Tahsil Etmedi

Milli Piyango Talihlisi Hala Parasını Tahsil Etmedi

Gündem

Milli Piyango'nun 2019 Yılbaşı Özel Çekilişi'nde 70 milyon liralık büyük ikramiyenin isabet ettiği biletin sahibi parası hala tahsil etmedi.

Talihli, 31 Aralık'a kadar parasını almazsa, 70 milyon TL hazineye devredilecek. Geçtiğimiz yıl yapılan Milli piyango idaresi tarafından gerçekleştirilen yılbaşı özel çekilişinde 7615536' numaralı tam bilete isabet etti. Aradan 10 ay geçmesine rağmen talihli, ikramiyesini almadı. Biletin zaman aşımına uğrayacağı tarihi belirten sayacı internet sitesine koyan Milli Piyango İdaresi'nce talihlinin her an parayı almaya gelme ihtimaline karşı 70 milyon TL ikramiye ödemesini şubesinde hazır bekletiliyor.

Bilete ne oldu?

Bundan 2 ay önce bir kişi Milli Piyango idaresine telefon edip talihlinin kendisi olduğunu söyledi. Neden bu zamana kadar gelmediniz sorusuna ise hastaydım ve cenazem vardı son 7 aydır ne yaptığımı bilmiyorum bilete ayıracak zamanın yoktu şeklinde karşılık verdi. Bunun ardından talihlinin o haftalar içerisinde gelmesi beklendi ama talihliden yine haber alınamadı. Talihli eğer parayı alıp bankalara yatırmış olsaydı bugün parası yaklaşık olarak 2 milyon lira daha artacaktı. Ama talihli parayı almamakta ısrarcı gözüküyor.

Eğer 31 aralık 2019 tarihine kadar bayiye gelip parasını teslim almaz ise para devlet hazinesine aktarılması söz konusu.

İlginizi Çekebilir