21
Pzt, Haz
26 Yeni Haber

Milli Piyango Çekilişinin Ardındaki İddialar Netlik Kazandı

Milli Piyango Çekilişinin Ardındaki İddialar Netlik Kazandı

Gündem

Milli Piyango yılbaşı çekilişinin ardından ortaya atılan iddialar sosyal medyada olay oldu. Talihlilerle ilgili yapılan fotoğraf paylaşımları, temsili törende verilen temsili çek, ikramiyenin notere çıktığını iddia eden paylaşımlar sosyal medyada büyük ses getirdi. İşin aslı sonradan ortaya çıktı.

Sosyal medyanın konuştuğu Milli Piyango fotoğrafıyla ilgili gerçek ortaya çıktı.

Temsili Tören Sosyal Medyada Yanlış Anlaşıldı

80 milyon lira olan büyük ikramiye için 31 Aralık'ta çekiliş yapıldı. Çeyrek bilete isabet eden şanslı numaralar 1-3-5-8-4-9 ve 0 oldu. Şanslı numaraların bulunduğu biletlerin sevk merkezleri ise Gaziantep, Bursa İzmir oldu. Çekilişin ardından talihliler isimlerini açıklamak istemedi.

Kameralar karşısında gerçekleştirilen törende temsili çek verildi. Temsili çeki alan banka görevlisi, sosyal medyada noter olarak aksettirildi. Talihliler temsili yapılan törene de katılım göstermedi fakat Gaziantep ve Bursa talihlileri, kendi paylarına düşen çekleri teslim aldılar.

​​​​​​Talihlilerin Çeki Anlaşmalı Kamu Bankasına Emanet Edildi

Milli Piyango İdaresi İkramiye, Kontrol ve Çekilişler Daire Başkanı yapılan tüm bu yanlış anlaşılmalara bugün açıklık kazandırdı. Asılsız iddialara cevap veren Başkan Ayşe Bulduk, Gaziantep talihlisinin saat 09.35'de, Bursa talihlisinin ise saat 09.17 itibarıyla başvuru yaptıklarını belirtti. Gerekli kontrollerin ardından, iki talihlinin de paylarına düşen çekler anlaşmalı kamu bankalarına teslim edildi aktarıldı. Sorunsuz ve hatasız bir çekiliş gerçekleştirildiğini söyleyen Bulduk, 3 milyon insana toplam 436 milyon dan fazla ikramiye dağıttıklarını ifade etti.

İlginizi Çekebilir