06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı Başvuruları Ne Zaman ?

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı Başvuruları Ne Zaman ?

Gündem

Geçen yıl ÖSYM tarafından ilk kez uygulanan Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı milli eğitime bağlı okullarda müdür ve müdür yardımcılığına geçiş için yapılan bir sınavdır. Milli eğitim bakanlığı ile Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi arasında yapılan bu çalışma ile MEB-EKYS sınavını ÖSYM kurumu yürütmektedir.

Başvuru şartı olarak bakanlığa bağlı okullarda kadrolu olarak öğretmen olma koşulu bulunmaktadır. Sınava öğretmenler, müdürlüğe yükselmek isteyen müdür yardımcıları ve yönetici olarak çalışan personel girebilmektedir.

Başvurular Hangi Tarihlerde?

15 Mart 2020 tarihinde yapılacak olan MEB-EKYS başvuruları 22 Ocak 2020 Çarşamba günü başlayıp 30 Ocak 2020 Perşembe günü son buluyor. Başvuru yapacak adayların bu tarihler arasında başvuru ücretini yatırdıktan sonra ÖSYM aday işlemleri sayfasından işlemlerini tamamlaması gerekmektedir.

Başvuru ücreti ödemesi ÖSYM sitesinden yapılabileceği gibi anlaşmalı bankalar tarafından da yapılabilmektedir. Başvuru tarihini geçiren adaylar için Geç başvuru tarihi 13 Şubat 2020 olarak belirtilmiştir.

ÖSYM Aday İşlemleri İçin Tıklayın.

ÖSYM Ödeme İşlemleri İçin Tıklayın.

İlginizi Çekebilir