19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Okulların Tatil Edilmesi ile İlgili Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Okulların Tatil Edilmesi ile İlgili Açıklama

Gündem

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı son dakika açıklamasında, koronovirüs sebebiyle okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunu değerlendirdi. Bakan Selçuk, Koronovirüs için alınan önlemler kapsamında okullardaki eğitim sürecinin nasıl planlanacağı ile ilgili olarak Sağlık Bakanı ile yaptıkları değerlendirmenin sürdüğünü ifade etti.

Twitter Hesabından Haberi Verdi

Bakan Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile okullarımızdaki eğitim süreci ile ilgili olarak merak edilen konularda paylaşımlarda bulundu. Bakan Ziya Selçuk Twitter'dan yaptığı açıklamada Sağlık Bakanı ile koronovirüs için alınan tedbirler konusunda okullardaki eğitim sürecinin nasıl planlanacağı noktasında yaptıkları değerlendirmelerin devam ettiğini belirtti. Bunun yanında Ziya Selçuk, okullardaki eğitim ve tatil takvimleriyle ilgili olarak resmi kaynaklar dışında yapılan herhangi bir açıklamaya vatandaşların itibar etmemesi gerektiğinin de altını çizdi.

Koronavirüs salgını sebebiyle Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya da, virüsün yayılmasını önlemek amacıyla tedbirler kapsamında okulların tatil edilip edilmeyeceği konusu soruldu. Bakan Koca koronavirüsle ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı ile görüşmelerinin sürdüğünü belirtti.

İlginizi Çekebilir