06
Pzt, Ara
26 Yeni Haber

MHP Vekilinden AK Parti’ye Çöp Uyarısı

MHP Vekilinden AK Parti’ye Çöp Uyarısı

Gündem

Bursa Milletvekilliği ve MHP başkan yardımcılığı görevlerini yürüten Hidayet Vahapoğlu hükümete seslenerek çöp ithalatlarının sonlandırılmasını istedi. Virüsle mücadele için bunun gerekli olduğunu söyleyen başkan yardımcısı, üstüne para ödeyerek dışarıdan virüs almayalım dedi.

Bakanlıklara Çağrı

Sözcü Gazetesi’nde çıkan haberlere göre Vahapoğlu hükümete çağrıda bulundu. Başkan yardımcısı, çöpleri aldığımız ülkelerin hepsinin de Covid-19 ile mücadele ettiğini belirterek salgın bitene kadar artık çöp almanın durdurulmasını istedi. Hidayet Vahapoğlu, konuşmasının devamında hem Sağlık Bakanlığı’na hem de Ticaret Bakanlığı’na çağrı yaptı ve bunun hemen yapılmasını istedi. Başkan yardımcısı ayrıca bu olayı para ödeyerek virüs almak olarak da nitelendirdi.

Çöp İthalatı Yapılan Ülkeler

Türkiye hali hazırda Fransa, Belçika, Japonya, İngiltere, Almanya ve İspanya’nın da aralarında bulunduğu birçok ülkeden çöp alıyor. Her ay 50 bin ton civarı çöp ithal ediliyor. Türkiye Ağustos ayından bu yılın Ocak ayına kadar 74 milyon dolarlık bir ithalat gerçekleştirdi. İthalat yapılan ülkeler arasında corona virüsün çok fazla olduğu ülkeler bulunuyor.

İlginizi Çekebilir