28
Prş, Eki
25 Yeni Haber

Mersin'den Örnek Davranış

Mersin'den Örnek Davranış

Gündem

Korona virüs kapsamında tüm Türkiye ve dünyada evde kalma çağrıları yapılıyor. Bunlara uyan ve insanların hayatını tehlikeye atmayanların sayı olarak çoğalması şehirlerdeki vaka sayısı ile ölçülüyor. Mersin büyükşehirler arasında yapılan vaka sıralamasında en az vakaya sahip olan şehir olarak dikkatleri üzerine çekiyor.

30 Vaka Olması

Mersin ilinde de yapılan çağrılara uyulduğu ve sokakların boşaldığı biliniyor. Büyükşehir olmasına karşılık sadece 30 vakası bulunan şehirde ise ölüm sayısı 1 oldu. Bu nedenle evde kalma çağrılarına uyanların sayısının fazla olmasının vaka sayısı ile ilgili olduğu üzerinde de duruluyor.

Sokakların Boşalması

Kentte yoğunluğun çok fazla olduğu yerlerde oldukça az insanın olması ve pek çok esnafın ise dükkanlarını açmaması gibi durumlar yaşanıyor. Halkın çoğunluğunun evde kalması nedeniyle de vaka sayılarında ciddi oranda azlık durumu göze çarpıyor. Sahillerin ve meydanların bile boş olduğu yerlerin çoğunlukta olması evde kal çağrılarına uymanın ne kadar önemli olduğunun da anlaşılmasına neden oldu. Sosyal mesafe ve evde kal çağrıları önemlidir.

İlginizi Çekebilir