21
Cu, Oca
32 Yeni Haber

Meral Akşener İstifaya Saygı Duyarım Dedi

Meral Akşener İstifaya Saygı Duyarım Dedi

Gündem

İYİ Parti olarak yapılan TBMM Grup Toplantısı sonrasında basın mensupları tarafından yöneltilen soruları cevaplayan İYİ Parti Başkanı Meral Akşener, beş milletvekilinin daha istifa edeceği haberleri konusunda 'İstifa kararlarına saygı duyarım fakat iftira çok kötü bir şeydir' dedi.

İYİ Parti grubunda Antalya Milletvekili olan Tuba Vural Çokal ile Balıkesir Milletvekili olan İsmail Ok'un gerçekleşen istifalarından sonra beş milletvekilinin daha istifa edeceği haberleri yayılmıştı. Başkan Meral Akşener, partinin yaptığı grup toplantısı sonrasında basın mensupları tarafından gelen soruları yanıtlarken, beş ismin daha istifasına yönelik değerlendirmede bulundu.

İftira Kötü bir Şeydir

Meral Akşener, beş ismin daha istifası söylentisine karşın 'Benim bu şekilde bir bilgim bulunmuyor, bu bilgiyi veren televizyon kanalları, gazeteler demek ki bazı şeyleri biliyorlar. Bize de bunları söylerlerse biz de biliriz. İstifaları saygı ile karşılarım ancak haksız, insafsız, temelsiz gerekçeler ortaya atılır ise bu can yakar. İftira kötü bir şeydir' dedi

İstifalara Tepki

İYİ Parti'nin İstanbul Milletvekili olan Ahmet Çelik ise twitter hesabından yaptığı paylaşımda "Çokal ve Ok, yaptıkları istifalar ile 2023 seçimlerinde iktidara gelecek partimizden iktidar milletvekili olabilme şansını kaçırmıştırlar" ifadelerine yer verdi. Çelik ayrıca 'Çokal ve Ok, şahsi kaprisler neticesi gerçekleşen istifalarının üzerini örtmek için mesnedi bulunmayan çirkin ifadeler kullanmışlardır. İstifaları seçmenimiz ve partimiz açısından değer taşımamaktadır' şeklinde açıklamalarda bulundu.

İlginizi Çekebilir