28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

Mayıs Ayı Sıcaklık Rekoru Kırıldı

Mayıs Ayı Sıcaklık Rekoru Kırıldı

Gündem

Şanlıurfa Siverek ilçesi kaydedilen 47 derece sıcaklık ile Mayıs ayı sıcaklık rekoru da kırılmış oldu. Daha bir kaç gün öncesine kadar ilçede, 30 derece civarlarında bulunan sıcaklık, dün 47 dereceye kadar çıktı.

Yurt Genelinde Artış Var

Yurt genelinde hızlı bir şekilde etkisini göstermeye başlayan sıcak hava, Şanlıurfa Siverek ilçesinde Mayıs ayı rekorunun kırılmasına neden oldu. 30 derecelerde seyreden sıcaklık bir anda 47 dereceye yükseldi.

Sokak Hayvanlarına Yardım

Korona virüsün bile tam anlamı ile boşaltamadığı sokaklar ve caddeler aşırı sıcaklık nedeni ile boş kaldı. Bu sıcaklar sebebi ile sokak hayvanları da park ve bahçelerdeki gölgelik alanlara sığınmaya başladı. Bazı duyarlı esnaf ve vatandaşların ise sokak hayvanlarının susuz kalmamaları için iş yerleri ve sokaklara su kapları koydukları gözlemlendi. Şanlıurfa Siverek esnafı da tüm vatandaşların bu konuya özel önem göstermesini ve sokak hayvanlarının bu aşırı sıcaklıkta susuz kalmamalarını istedi. İlçe esnafı dükkanlarının önüne su kapları koyarak sokak hayvanlarına yardım etti.

İlginizi Çekebilir