27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Marmaray'da Seferlere Ara Verildi

Marmaray'da Seferlere Ara Verildi

Gündem

Marmaray'da yaşanan arıza nedeniyle seferler aksadı. Cevizli istasyonunda arıza veren Marmaray, seferlerin bir saat gecikmesine neden oldu. Dün yapılan zammın hemen ardından meydana gelen arıza bir saat içerisinde giderildi. İstanbul trafiğinin yükünü rahatlatan Marmaray, bir saatlik gecikmeyle seferler normale döndü. Zammın ardından oluşan bu aksaklık nedeniyle İstanbullular yönetimi hedef aldı.

Zam Sonrası Meydana Gelen Arıza Tepkilere Neden Oldu

Kartal 'daki Cevizli istasyonunda arıza veren tren nedeniyle İstanbullular bir saate yakın beklemek zorunda kaldılar. Sabah işe gitmek için Marmaray'ı kullanan insanlar arıza nedeniyle istasyonda bir saat kadar bekletildi. Duruma tepki gösteren İstanbullular, treni beklerken fotoğraf çekip sosyal medya hesaplarından paylaştı. Arızanın giderilmesinin ardından seferler normale döndü. Fakat zam sonrası bu sabah yaşanan arıza, yolcuların tepki göstermesine neden oldu.

Elektronik Bilet Ücretlerine % 35 Zam Yapıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı hizmet veren Afet Koordinasyon Merkezi'nde geçen hafta Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda alınan karara göre elektronik bilet ücretlerine % 35 zam yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi alınan bu kararı onayladı ve zamlı tarife dünden itibaren uygulanmaya başlandı. Zam sonrası Marmaray'da elektronik bilet ücretleri şu şekilde;

  • 1-7 durak: 3.5 Lira
  • 8-14 durak: 4.5 Lira
  • 15-21 durak: 5.2 Lira
  • 22-28 durak: 6 Lira
  • 29-35 durak: 7 Lira
  • 36-43 durak: 7.75 Lira

İlginizi Çekebilir