20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Malatya Gece Saatlerinde 4.9 Büyüklüğünde Depremle Sallandı

Malatya Gece Saatlerinde 4.9 Büyüklüğünde Depremle Sallandı

Gündem

Malatya'da gece saatlerinde 4.9 büyüklüğünde deprem oldu. Kale ilçesinde meydana gelen deprem saat 02.03'te yaşandı. Çevre illerden de hissedilen depremde bazı evlerin yıkıldığı belirtiliyor. Malatya valiliğinden yapılan açıklamada enkaz altında kimsenin kalmadığı belirtildi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi tarafından yapılan tespite göre, merkez üssü Kale olan sarsıntı saat 02.03'te meydana geldi. Depremin büyüklüğü 4.9 olarak kaydedildi.

Malatya Valisi Açıklama Yaptı

Malatya'nın Kale ilçesinde meydana gelen depremin derinliği 14,29 kilometre olarak açıklandı. Yaşanan sarsıntının ardından açıklama yapan Malatya Valisi Aydın Baruş, herhangi bir olumsuzluk bulunmadığını belirterek, hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini aktardı. Vatandaşları hasarlı binalardan uzak durmaları konusunda uyaran Baruş, sosyal medyada yer alan asılsız haberleri de yalanladı. Çayköy mahallesinde enkaz altında kalan vatandaşların olduğu iddiasının asılsız olduğunu belirtti.

Can Kaybı Yok

Vali Baruş, Kale ilçesi ile sınır olan Elazığ'da da depremin şiddetli olarak hissediliğini belirterek vatandaşların uykusundan uyanıp sokağa çıktığını söyledi. Yaşanan 4,9'luk depremde can kaybı olmadığını ifade eden Baruş, 4 kişinin panikle balkondan atlayarak hafif yaralandıklarını belirtti. Çanakçı Mahallesi'nin Muhtarı Metin Bozkuş, depreme yakın bir yerleşim yeri olmalarına rağmen enkaz altında kalan kimsenin olmadığını ve can kaybı yaşanmadığını söyledi.

İlginizi Çekebilir