18
Pzt, Eki
33 Yeni Haber

Londra ve Gent Terör Kabusu Yaşadı

Londra ve Gent Terör Kabusu Yaşadı

Gündem

Avrupa, peş peşe terör saldırılarının şokunu yaşıyor. Londra'da yaşanan bıçaklı terör saldırısının ardından bu kez de Belçika'da bıçaklı terör saldırısı düzenlendi. Belçika'nın Gent şehrinde düzenlenen bıçaklı saldırıyı, polis saldırganı vurarak engelledi. Saldırgan yaralı olarak ele geçirildi. Bir süre önce Londra'da meydana gelen bıçaklı saldırıda da yine polis, saldırganı vurmuştu. Ancak, Londra'daki saldırgan hayatını kaybetmişti.

Belçika'da Bıçaklı Saldırılar

Avrupa'da unutulmaya yüz tutan, terör korkusu yeniden hortladı. İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenen bıçaklı saldırının paniği henüz atlatılamamışken yeni bir saldırı haberi Belçika'dan geldi. Belçika'nın Gent kentinde, bir kadın bıçaklı saldırı düzenledi. Görgü tanıklarının verdiği bilgilere göre, saldırgan kadın, Bevrijdingslaan Caddesi'nde iki kişiyi yaraladı.

Görgü tanıkları, saldırganın polis tarafından vurularak yaralı olarak ele geçirildiğini aktardı. Polis, olayla ilgili yüksek güvenlik önlemleri aldı. Saldırının gerçekleştiği cadde trafiğe kapatıldı ve saldırıyla alakalı kapsamlı soruşturma başlatıldı. Öte yandan, polis kaynakları, saldırgan tarafından yaralanan iki kişinin hayati tehlikesinin bulunmadığını duyurdu.

İngiltere'de Bıçaklı Saldırı

Belçika'dan evvel bıçaklı terör saldırısının adresi İngiltere idi. İngiltere'nin başkenti Londra'nın güneyindeki Streatham bölgesinde bir kişi bıçaklı saldırı düzenledi. Saldırgan Belçika'da olduğu gibi polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Polis bıçaklı saldırganın öldüğünü açıkladı. Öte yandan, İngiliz polisi, saldırgan tarafından iki kişinin yaralandığını ve en son durumlarının kamuoyuyla paylaşılacağını açıkladı.

İlginizi Çekebilir