20
Çrş, Eki
19 Yeni Haber

Lider Kim'e Kalp Ameliyatı İddiası

Lider Kim'e Kalp Ameliyatı İddiası

Gündem

Son iki haftadır onlarca dedikoduya neden olan ve yaklaşık 16 gün boyunca hiçbir etkinliğe katılmayan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un hakkında bir sürü iddia ortaya atılmıştı. Geçtiğimiz günlerde tekrar etkinliklere katılmaya başlayan ve bileğinde bir yara izi görülen Kim Jong hakkında yeni bir iddia ortaya atıldı.

Bilekte Görülen İz

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, geçtiğimiz günlerde 1 Mayıs etkinliklerinde yaptığı hükümet toplantısında görüntülendi. Röportaj verdiği sırada sağ bilek içinde görülen yara izi ise oldukça dikkat çekti. Geçtiğimiz haftalarda ortaya atılan ''Öldü, kalp ameliyatı geçirdi'' iddialarından sonra bu görüntünün kaydedilmesi tekrar yankı uyandırdı.

Stent Takılmış Olabilir

ABD'li tıp bilimcilere inceletilen görüntülere göre, kalp ameliyatı iddiasının doğru olma payı bulunuyor. Tıp bilimcilere göre Kim'in bileğinde görülen yara izi, kalp ameliyatlarında sıkça başvurulan stent için örnek doku alınmak amacı ile kullanılmış olabilir, iddiası ortaya atıldı. Doktorlar tarafından ''Yara izinin bulunduğu bölge sıkça stent takmak için doku alınan bir bölge.'' açıklaması yapıldı.

İlginizi Çekebilir