19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Küresel Tehlikeye Karşı Kolonya ve Maskelerin Dağıtımına Başlanıyor

Küresel Tehlikeye Karşı Kolonya ve Maskelerin Dağıtımına Başlanıyor

Gündem

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından corona virüs ile mücadele kapsamında alınması beklenen tedbirler açıklandı. Bakanın açıklamasına göre kolonyaların ve maskelerin dağıtımına süratle başlanıyor. Ayrıca maddi ihtiyacı olan vatandaşlara da iki milyar tutarında yardım yapılacak. Projenin ilk başlayacağı yer ise İstanbul ve Ankara. Öncelikle ekonomik desteğe ihtiyacı olan kişiler belirlenecek ve ardından da yardımlar dağıtılmaya başlanacak.

Emekli Maaşlarına Zam

Cumhurbaşkanının da açıklamasında değindiği gibi en düşük emekli maaşlarında miktar 1000 TL idi. Virüsle ekonomik mücadele kapsamında bu düşük maaşların tutarı da 1500 TL’ye yükseltilecek. Bakan tarafından yapılan açıklamaya göre bu artık Nisan ayı itibariyle yapılacak.

Kolonyalar Kısa Sürede Dağıtılacak

Bakan Selçuk açıklamalarının devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan kolonya dağıtımı meselesine de değindi. İstanbul ve Ankara’dan başlanacak olan projenin tüm ülkeye yayılacağını söyleyen bakan, iki milyar tutarındaki sosyal yardımların ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından daha önce yapılmış ve yapılacak olan testlere göre dağıtılacağını belirtti.

İlginizi Çekebilir