06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Küçük Kıza Devlet Sahip Çıktı!

Küçük Kıza Devlet Sahip Çıktı!

Gündem

Adana'da bir üvey anne küçük kızını sürekli ağlıyor diye döverek komaya soktu. 3 yaşındaki kız hastaneye kaldırıldı ve şimdilik hayatta kalma mücadelesini kazandı.

Sürekli ağladığı için üvey kızını hastanelik eden anne tutuklanırken, küçük kız Sosyal Hizmetler yuvasına yerleştirildi. Olay 25 Ekim günü Adana'nın Yüreğir ilçesi, Yavuzlar Mahallesi'nde gece geç saatlerde meydana geldi. Motosikletten düştüğü söylenerek bir hastanenin acil servisine götürülen çocuk, beyin kanaması geçirdiği şüphesiyle Adana Şehir Hastanesine sevk edildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Devreye Girdi!

Küçük kızın vücudunda ısırık izi tespit edilmesinin ardından devreye giren cinayet büro amirliği dedektifleri, üvey anne, baba ve aynı evde yaşadıkları babaanne ile amcaları gözaltına aldı. Çapraz sorgu sonunda üvey annenin her türlü uyarıya rağmen küçük kızı sürekli olarak dövdüğü ortaya çıkarıldı.

Sürekli Ağlayan Çocuğa Darp!

Evlendiğinde henüz 1 yaşında olan kızı sürekli ağladığı için darp ettiğini kabul eden üvey anne, çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklandı. Dayak yiyen çocuğun hastanedeki tedavisi sürerken yaşanan gelişmeler herkesi mutlu etti. Hayata tutunmayı başaran çocuk, 10 gün süren yoğun bakım tedavisinin ardından normal odaya alındı.

Bu süre zarfında çocuğu bir an olsun yalnız bırakmayan Adana Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevlileri taburcu olan çocuğu alarak yuvaya yerleştirdi. Diğer zanlılar ise tutuksuz olarak yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

İlginizi Çekebilir