28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Kovid-19 Mutasyona Mı Uğruyor?

Kovid-19 Mutasyona Mı Uğruyor?

Gündem

Tüm dünyayı kuşatan korona virüs salgını hakkında yeni açıklamalar geliyor. İstanbul Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi olan Recep Demirhan, merak edilen sorunun cevabını verdi. Demirhan: “hastalar ilk günlerde daha ağır, şimdi ise daha hafif atlatıyor” diye açıklamada bulunarak virüsün artık yavaş yavaş mutasyona uğradığını belirtiyor. Virüsün öldürücülüğün de azalmanın söz konusu olduğunu, virüsün güç kaybına uğradığını belirten Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi, virüsün güç kaybederek mutasyona uğradığını; ama insanları, rehavete kapılmaması konusunda da uyarıyor.

Başhekimin Açıklaması Ses Getirdi

Daha önceden yüksek ateş ve ağır semptomlar seyrederek kendini gösteren hastalığın yerini artık belirtileri daha hafif seyreden bir aşamaya bıraktığını ve hastaların artık daha hafif bir şekilde hastalığı atlattıklarını gözlemlediğini söyleyen Başhekim, tedbirin elden bırakılmaması konusunda da uyarısını yapıyor.

Virüsün Mutasyona Uğrayıp Uğramadığı Araştırılmalı

Demirhan, Virüsün mutasyona uğrayıp uğramadığının araştırılması ve klinik çalışmalarının yapılması gerektiğine vurgu yaptı. Araştırmaların başlandığı yoğun bakımda yapılan gözlemlerde hastaların durumunun eskiye nazaran daha iyi olduğu dile getiriliyor.

İlginizi Çekebilir