28
Prş, Eki
27 Yeni Haber

Koronavirüsün Ne Kadar Devam Edeceği Açıklaması

Koronavirüsün Ne Kadar Devam Edeceği Açıklaması

Gündem

Türkiye’yi tehdit etmeye devam eden ve 900’den fazla kişinin ölmesine neden olan koronavirüsün ne kadar devam edeceği merak ediliyordu. İnsanların merak ettiği bu soru net olmasa da cevap buldu. Söz konusu koronavirüs açıklaması bilim kurulu üyesi tarafından yapıldı.

Koronavirüs İçin Uzun Süre Açıklaması

Koronavirüs sorularını youtube kanalı üzerinden cevaplandıran kurul üyesi Tevfik Özlü virüsün ne kadar süreceği ile ilgili gelen soruya cevap verdi. Özlü soruya cevabında uzun süre vurgusu yaptı ve insanların uzun bir süre evlerinde kalmaya hazırlıklı olmaları gerektiğini söyledi. Sürecin uzama ihtimalinin yüksek olduğunu ve şu an için Türkiye’de virüsün hızlı bir şekilde yayıldığını ifade etti. Ayrıca insanların evlerinde mutlu kalmayı öğrenmeleri gerektiğini de dile getirdi.

Türkiye’de Virüs Düşüş Aşamasında Değil

Kanalı üzerinden soruları cevaplayan Tevfik Özlü virüsün ilk olarak görüldüğü Çin’de virüsün büyük düşüş gösterdiğini belirtirken Türkiye’de virüsün düşüş aşamasında olmadığını belirtti. Ülke genelinde alınan tedbirlerin düşüş için yarar sağlayabileceğinden ancak insanların evlerinde kalmaya devam etmelerinin gerektiğinden ve buna hazırlıklı olmalarından bahsetti.

İlginizi Çekebilir