28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Koronavirüsün En Detaylı Görüntüsü Paylaşıldı

Koronavirüsün En Detaylı Görüntüsü Paylaşıldı

Gündem

Fransız doktor Rodolphe Gombergh, şimdiye kadar ki koronavirüsün en detaylı ve kapsamlı tarama görüntüsünü kamuoyu ve halk ile paylaştı. Koronavirüs dünya genelinde şimdiye dek 1,5 milyondan daha çok insanın hasta olmasına ve 90 binden daha çok insanın ise ölümüne neden oldu.

Mavi Kristalleşmiş Görüntüdeki Yapılar

Tüm dünya ülkeleri bu salgına yönelik ilaç ve aşı çalışmalarını sürdürürlerken, Fransa'da daha önce bu virüsü yenen doktor Rodolphe Gombergh, virüsün detaylı görüntülerini ilk defa paylaştı.

Fransa'nın en popüler dergilerinden olan Paris Match, adı geçen doktoru kapağına taşıdı. Dergiye açıklamalarda bulunan doktor 90 bini aşkın insanın ölümüne sebebiyet veren virüsün en detaylı görüntülerini de paylaştı.Mavi kristalleşmiş görüntüdeki yapılar ise koronavirüs olarak tanımlandı.

Hastalığı Daha İyi Görmeye İmkan Veriyor

60'la 140 nano metre uzunluğa sahip virüsün görüntülerini paylaşan Doktor Gombergh, görüntülerin salgının yayılmasına herhangi bir etkisi olmadığını ancak bu korkutucu hastalığın daha iyi tanınmasını ve görülmesini sağladığını beyan ederek, hastalığın daha rahat tespit edilebileceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir