28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Koronavirüsü Yılanlardan Geçiyor

Koronavirüsü Yılanlardan Geçiyor

Gündem

Son günlerde neredeyse tüm dünya korona virüsü alarmına geçti. Çin’de ortaya çıkan ve 25 kişinin ölümü ile sonuçlanan koronavirüsü hızla yayılmaya devam etmektedir. Birçok ülke kendi açılarından güvenlik önlemlerini almaya devam ederken ölüm haberleri de peşpeşe gelmeye devam etmektedir. Birçok bilim insanı bu ölümcül virüsün yarasa çorbasından geçtiğiniz savunsa da asıl gerçek yılanlardan insanlara geçtiği yönündedir. Çin, bu konu ile ilgili kırmızı alarm verirken güvenlik için maske dağıtımı devam etmektedir. 31 Aralık’tan bu zaman kadar ölüm vakaları artmaya devam ediyor.

Koronavirüsünün Kaynağı Yılanlar mı?

Yapılan araştırmaya göre Çin’de yeme amaçlı satılan yılanlardan geçtiği savunulan Korona virüsü yılanlardan geçtiği kesinlik kazandı gibi bir şeydir. Vahşi doğada yılanların yarasaları yemesinden kaynaklı bulaşan bu virüsün insanlara da dolayı olarak yılandan geçtiği öngörülmektedir.

Şu sıralar bu olay tam netlik kazanmasa da tüm oklar yılanlar üzerinde olduğu bir gerçektir. Bu durumda koronavirüsü yılanlardan bulaşıyor. Ayrıca yarasa ve yılanların araştırma için kullanılması da gündeme oturdu. Dünya ile birlikte Türkiye’de İstanbul Havalimanında özel tarama cihazları ile Çin’den gelen turistler tek tek mercek altına alınıyor. Ayrıca Vuhan Virüsü de denilmektedir. Belirtileri yüksek ateş, öksürük ve solunum sıkıntısı olduğu da açıkça belirtilmektedir. Gelen son bilgilere göre de ölümcül virüs Singapur’a rastladı.

İlginizi Çekebilir