01
Çrş, Ara
28 Yeni Haber

Koronavirüsü Yenen İngiltere Başbakanı Boris Johnson Pazartesi Görevinin Başına Dönecek

Koronavirüsü Yenen İngiltere Başbakanı Boris Johnson Pazartesi Görevinin Başına Dönecek

Gündem

İngiltere'nin Telegraph gazetesinde yayınlanan bir habere göre koronavirüs tedavisi gören ve testi negatif çıkan Başbakan Boris Johnson 27 Nisan Pazartesi günüi görevine dönecek.

Boris Johnson'a geçtiğimiz haftalarda koronavirüs teşhisi konuldu ve yoğun bakımda tedavi altına alındı. Tedaiye yanıt veren ve durumu iyileşen Başbakan Boris Johnson önce yoğunbakımdan çıkarıldı, ardından da hastaneden taburcu edildi.

Telegraph gazetesi Boris Johnson'un 27 Nisan Pazartesi günü görevinin başına döneceğini ve yardımcılarına önümüzdeki hafta bakanlarla toplantı ayarlaması yönünde emir verdiğini yazdı.

Kır Evinde Dinleniyordu

Mart sonunda Boris Johnson'nun koronavirüs testinin pozitif olduğu açıklanmıştı.Bu açıklamadan 10 gün sonra öksürük ve ateş belirtilerinin geçmemesi üzerine Başbakan Londra'daki St. Thomas Hastanesi'nde "önlem" için tedavi altına alınmıştı. 6 Nisan'da yoğun bakıma alınan ve 12 Nisan'a kadar tedavi altında olan Johnson 12 Nisan'da taburcu edildi. Taburcu edildikten sonra Başbakan Boris Johnson başkent Londra'da İngiltere Başbakanlarına tahsis edilen kır evinde dinleniyordu.

İlginizi Çekebilir