19
Sal, Eki
23 Yeni Haber

Koronavirüs Salgının En Şanlısı Timothy Springer

Koronavirüs Salgının En Şanlısı Timothy Springer

Gündem

Wuhan kentinde ortaya çıkarak tüm Dünya’yı etkileyen koronavirüs salgının en şanslısı Timothy Springer oldu. Çünkü Timothy Springer’in yıllar önce aldığı şirketin hisse değerleri virüsle büyük artış gösterdi.

Şirkete 5 Milyon dolar Yatırım Yaptı

Harvard Üniversitesi’nin profesörü olan Timothy Moderna isimli şirketine 5 milyon dolar yatırım yapmıştı. Şimdi ise şirketin hisselerinin değeri 800 milyon dolara çıktı. Bu hisse değeri artışında şirketin koronavirüs salgınına karşın aşı geliştirme çalışmalarının etkisi büyük oldu. Bu sayede şirketin hisseleri 2019 yılına göre %152 oranını artış gösterdi. Moderna bir biyoteknoloji şirketi olduğu ve aşı çalışmaları yaptığı içinde ABD sağlık bakanlığından şirkete destek açıklaması geldi. Bu destekle birlikte aşı çalışmalarının başarıya ulaşması bekleniyor. Profesör ise geçmişte servetinin ihtiyacı olandan fazla olduğunu dile getirmişti. Yaşanan salgınla serveti daha da artmış oldu.

Timothy Dışında Şanslı Olanlarda Var

Koronavirüsün şanslıları arasında Timothy dışında başka isimlerde yer aldı. Bu isimlerden birisi Amazon e-ticaret sitesinin sahibi Jeff Bezos olurken diğeri de Zoom telekonferans şirketinin sahibi oldu.

İlginizi Çekebilir