18
Pzt, Eki
32 Yeni Haber

Koronavirüs Aşısı Hayvanlar Üzerinde Denendi

Koronavirüs Aşısı Hayvanlar Üzerinde Denendi

Gündem

Koronavirüsü yok etme adına çalışmalar devam ederken Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara'dan açıklama geldi. Kara açıklamasında aşıyı ilk önce hayvanlar da denediklerini ve bu denemeden olumlu sonuç aldıklarını dile getirdi.

Koronavirüs'te Olumlu Gelişme

Sürekli olarak koronavirüs hakkında çalışma yapıldığını açıklayan Prof.Dr.Ateş Kara, "Aşı, hayvanlar üzerinde antikor etkisi gösterdi, şimdi sıra aşının hastalıktan koruyup korumadığını öğrenmede" ifadelerini kullandı.

Koronavirüs'e Karşı Aşı Ve İlaç Tedavisi

Ülkemizi ve dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs için ülkemizde de aşı ve ilaç tedavisi arayışları devam ediyor. Konuyla ilgili ilk kez resmi hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bilim Kurulu üyesi Prof.Dr. Ateş Kara, "Bu bizim için iyi bir gelişme, mikro-iğneler yardımıyla yaptığımız çalışmayla virüsün hücreye yapışmasını sağlayan kısmı, savunma sisteminin tanımasını sağlıyoruz. Bu sayede vücudu koruyucu antikor geliştirilmiş oluyor. Hayvanlar üzerinde olumlu cevap verdi. Bu aşının hastalıktan koruyup korumayacağına bakacağız" dedi. Şu anda koronavirüs vaka sayısı 23 bin 934 iken can kaybı ise 501'e ulaştı.

İlginizi Çekebilir