28
Cu, Oca
22 Yeni Haber

Korona Virüsün Görüldüğü Şehir Neden Karantinaya Alınmıyor?

Korona Virüsün Görüldüğü Şehir Neden Karantinaya Alınmıyor?

Gündem

Koronavirüs için açıklama yapan Bakan Koca virüsün hangi kentimizde görüldüğünü açıklamadı. Yapılan basın açıklamasında halkı bilgilendiren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca virüsü taşıyan kişi ve yakın çevresinin karantinaya alındığını fakat bulunduğu şehrin karantinaya alınmasına gerek olmadığını belirtiyor.

Bakan Koca'ya karantina bölgesinin şehir genelinde olmama sebebini soran Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'ya Bakan Koca'nın yanıtı ''Yurt dışı temaslı tek bir vaka oluşu sebebi ile gerek duymadık.'' oldu.

Korona Virüsünde Son Durum

İlk olarak Çin'de görülen ve hızla dünya geneline yayılmayı sürdüren koronavirüsün (Kovid-19) şimdi Türkiye'ye de görülüyor. Ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konu hakkındaki açılmalarında ülkemizde görülen vakanın hangi şehrimizde görüldüğünü halen açıklamadığı için konu hakkında ki merak devama ediyor.

Kovid-19 virüsü ilk olarak Çin'in Vuhan şehrinde 4 bin 630 kişinin, İtalya da 827 kişinin, İran'da ise 354 ölümüne sebep olurken bu sayı her geçen gün artıyor.

Korona Virüsünün Avrupa'da Yankıları

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya tarafından Bakan Koca'ya "İran'da ilk Kovid-19 tespit edildiği zaman o an görüldüğü şehri genelinde karantina uygulansaydı vaka sayısı bu kadar artmazdı'' dediğini hatırlatarak, kendi ülkemizde ilk vakanın çıktığı şehir için neden bunun uygulanmadığını sordu.

Bakan Koca, bu soruya "Şayet virüsün görüldüğü şehri açıklamış olsaydık diğer şehirlerde yaşayan vatandaşlarımız virüs ile ilgili tedbir konusunda tedbiri elden bırakabilirlerdi.'' dedi. Şu ortamda Avrupa'dan gelen ve gidenlere uygulamakta olduğumuz tedbirleri en sıkı şekilde takip edeceklerini belirterek sınırlarımızı Avrupa'ya kapatma ihtimalimizin olmadığını da belirtti.

İlginizi Çekebilir