27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Korona Virüsü Nedeniyle Askerlere İzin Yok

Korona Virüsü Nedeniyle Askerlere İzin Yok

Gündem

Tüm dünyada görülen ve ülkemizde henüz yeni ortaya çıkan korona virüs nedeniyle tedbirler alınmaya devam ediyor. Şimdilik bir kişide seyredilen hastalık yayılma tehlikesi taşıyor. İlk olarak Çin'de ortaya çıkan virüs birçok insana bulaştı, tedavi edilen sayısı fazlaca bulunuyor. Hastalık nedeni ile ölümü gerçekleşen insan sayısı ise virüs olan tüm ülkelerde şimdilik 4000 civarında bulunuyor. Ülkemizde ortaya çıkan virüs nedeniyle önemli tedbirler almaya devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Virüs Tedbiri

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin bu konuda aldıkları tedbirleri Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar şu sözleriyle açıkladı; ''Ülkemizde bulunan tüm askerlerin bulundukları karargah, birlik ve karakol gibi yerlerde gerekli hijyen tedbirlerini hızlıca gerçekleştirdik. Askeri eğitim alan öğrenciler dahil, askerlik görevini yerine getiren tüm askerlere belli bir süre için hafta sonu çarşı izinleri iptal edilmiştir.

Yurt dışına gidişler yasaklanarak, bir süreliğine yurt dışı temaslarına ara verildi.'' El sıkışma konusunda da gerekli önlemlerin ve bilgilendirmelerin tüm askerlere duyurulduğunu açıkladı.

İlginizi Çekebilir