28
Prş, Eki
26 Yeni Haber

Korona Virüsten Ölen Vatandaşın Şimdi De Annesi ve Ablası

Korona Virüsten Ölen Vatandaşın Şimdi De Annesi ve Ablası

Gündem

Korona virüs salgını sebebiyle İstanbul'da tedavi göre vatandaşı ziyaret eden annesi ve ablası da virüse yakalandı. Hayatını kaybeden vatandaşın şimdi de annesi ve ablası salgına yenik düştü. Ölen kişinin ailesinin 25 gün öncesinde ziyaret ettiği bilgisi öğrenildi. Bir süre İstanbul'da kalan anne ve abla sonrasında memleketlerine döndüler.

30 Gün Önce

Yaklaşık 30 gün önce korona virüs testi pozitif çıkan Yılmaz T. İstanbul'da hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Vatandaşın annesi ve ablası da haberi alınca yaklaşık 25 gün önce onu ziyaret için Diyarbakır'ın Silvan ilçesinden geldiler.

Kontrol İçin Test Yaptırdılar

Ziyaret sonrasında evlerine dönen anne ve abla kontrol amacıyla korona virüs testi yaptırdılar. Anne Bedia T. ile abla Hanım T.'nin de korona virüs testi pozitif çıkınca hemen hastaneye kaldırıldılar. 15 gün önce hayatını kaybeden Yılmaz T.'nin annesi Bedia T. ile ablası Hanım T. de salgına yenik düşerek hayatını kaybettiler. Ailenin Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki akrabalarının da karantinaya alındığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilir