27
Çrş, Eki
22 Yeni Haber

Korona Virüs Dehşet Saçmaya Devam Ediyor!

Korona Virüs Dehşet Saçmaya Devam Ediyor!

Gündem

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede birçok kişinin hayatını sona erdiren koronavirüs dünyaya büyük bir korku saldı. Yetkililer bir gün içinde bu kadar çok ölümün daha önce görülmediğini ve büyük şaşkınlık yaşadıklarını dile getiriyor. En son edinilen verilere göre koronavirüs yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 723’e yükselmiştir. Koronavirüs çok kolay bir şekilde insandan insana geçen bir virüstür.

Bu virüs almış olduğu canların yanı sıra bulaşmış olduğu insan sayısı 34 bin 546 gibi yüksek bir sayıya ulaşmıştır. Bu durum insanlar üzerindeki korkuyu ve endişeyi daha da arttırmaktadır. İnsanlar acaba bana da bulaşmış mıdır diye şüphe etmeye başlamıştır. Koronavirüs şüphesi taşıyanların sayısı 27 bin 657 olmuştur. Bu kişiler koronavirüs virüsünü taşıyan insanlarla temas ettikleri için karantinaya alınmışlardır.

Maske Takmayan Suçlu Sayılıyor

Pekin’de belediyenin yaptığı açıklamaya göre topluma açık olan her yerde maske takılması gerekiyor. Maske takmayı reddeden kişiler öncelikle normal bir şekilde uyarılıyor. Eğer bu kişiler bu tavırlarından vazgeçmezse polis tarafından gözaltına alınıyor.

Pekin ve pekin gibi büyük şehirlerde kişi sayısı oldukça fazla olduğu için eczaneler maske yetiştirmekte yetersiz kalıyor. Dolayısıyla maske üretimlerinin büyük çoğunluğu bu eyaletlere yönelik oluyor. Grip gibi oldukça kolay şekilde yayılan koronavirüs tehlikesinden korunmak için maske takmak oldukça önemlidir. Dolayısıyla dikkatli olunmalıdır.

İlginizi Çekebilir