17
Pz, Eki
29 Yeni Haber

Kız Öğrenci Yurdunda "KEDİ KIZ" Eylemi

Kız Öğrenci Yurdunda "KEDİ KIZ" Eylemi

Gündem

Sakarya'nın Henden ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait olan kız öğrenci yurdunda öğrenciler gece yarısı saatlerinde kedi sesi çıkarıp kapıları tırmalayan öğrenci için eylem yaptılar.

Sakarya'nın Henden ilçesinde bulunan Kredi ve Yurtlar Kurumu'na ait olan kız öğrenci yurdunda gece vakitlerinde bir kız öğrencinin kedi sesi çıkartıp kapıları tırmaladığı iddiası ortaya atıldı. Bu iddia için yurtta kalan diğer öğrenciler "kedi kız" lakaplı öğrenciden korktuklarını ve olan bu durumun normal olmadığını dile getirdiler.

Yurdun önüne toplanan kız öğrenciler, bir süredir rahatsız oldukları "kedi kız" lakaplı öğrenci için eylem yaptılar. Geceleri kedi sesleri çıkartıp kapıları tırmalayan bu gizli öğrenci kap altlarından "Mır mır cadılar bayramı başlasın" yazılı olan notlar attığını iddia ettiler. Yurt yönetimi öğrenciler ile konuşup eylemi yatıştırmaya çalıştı. Öğrenciler yurt yönetiminden anahtar talep etti.

Yapılan incelemeler sonrası bir delil bulamayan polis ekipleri yurt yönetimi ile görüşerek öğrencilere anahtar verilmesini sağladı. Eylemin sona ermesi ile yurda giriş yapan öğrencilerden biri baygınlık geçirerek hastaneye kaldırıldı.

İlginizi Çekebilir