27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Kız Çocukları İçin Tepki Çeken Sözler!

Kız Çocukları İçin Tepki Çeken Sözler!

Gündem

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Muttalip Kutluk Özgüven katıldığı bir televizyon programında büyük tepki çeken sözler kullandı.

Kız Çocuklarına Yönelik Sözler

Muttalip Kutluk Özgüven programda kız çocuklarının en ideal doğurma yaşının 12-17 arası yaşlar olduğunu dile getirdi. Televizyon programında kız çocuklarının 13 yaşında hem vücut yapılarının hem de beyin yapılarının bu yaşta normal gelişim gösterdiğini savunan Özgüven, 10 yıl boyunca çocuk doğurmamak kadınlığını yaşamamaktadır cümlelerini sarf ederek, kız çocuklarının 12-17 yaşlarında çocuk doğurmaya elverişli olduklarını dile getirdi.

İşine Son Verildi

Televizyon programının ardından büyük bir tepki ile karşılaşan Özgüven sözlerinin yanlış anlaşıldığını savunsa da üniversite yetkililerinden profesörün işine son verildiği açıklaması geldi. Üniversite yetkilileri aydınlık bir geleceğe sloganını savunduğumuz ve alanında uzman bilim insanları yetiştirmeyi hedeflediğimiz bu dönemde üniversitemizin vizyonu ile tamamen ters düşen bu tür sapkın düşüncelere yer vermemiz mümkün değil ifadelerini kullandı. Bu tarz düşüncelerin üniversitelerinde yer bulamayacağına da sözlerine eklediler.

İlginizi Çekebilir