06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Kim Jong-un Koronavirüs Endişesi Yaşıyor

Kim Jong-un Koronavirüs Endişesi Yaşıyor

Gündem

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un bir süredir halkın önüne çıkmayışı, öldü iddialarını ortaya çıkarmıştı. Bu konuda açıklama yapan Güney Kore Birleşme Bakanı Kim Yeon-chul, bu iddiaların asılsız olduğunu, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un koronavirüs endişesi taşıyor olabileceğini söyledi.

Enfodemi Yaşıyor

Kore basınında yer alan habere göre; Güney Kore Liderinin topluluğa çıkmamasına "enfodemi" olarak gönderme yapıldı. Kim Yeon-chul dış ilişkiler toplantısında açıklama yaparak, haberler için "asılsız" ifadesini kullandı. Liderin halkla bir araya gelmesinin Kovid-19 kaygısından olabileceğini açıkladı. Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in'in dış politika danışmanı Moon Chung-in geçtiğimiz gün bir açıklama yapmıştı. Kore lideri Kim Jong-un hayatta ve iyi olduğunu açıklayan Chung-in, 36 yaşındaki liderin Wonsan bölgesinde kaldığını söyledi.

Kısa Sürede Haber Alınabilir

Hong Kong'dan dünyaya yayın yapan bir televizyon kanalı, liderin öldüğünü duyurmuş, haber ABD Başkanı Donald Trump tarafından da yorumlanmıştı. Trump, "Kim'in iyi olmasını diliyorum. Kısa bir süre sonra ondan iyi bir haber almak istiyoruz" şeklinde konuşmuştu.

İlginizi Çekebilir