27
Prş, Oca
23 Yeni Haber

Kenya'da Maske İhracatı Yasaklandı!

Kenya'da Maske İhracatı Yasaklandı!

Gündem

Korona virüsün tüm dünyayı etkisi altına almasıyla birlikte Kenya Hükümeti maske ihracatı yapılmasını yasakladı. Doğu Afrika'da yer alan Kenya, virüs salgınıyla ilgili tedbirlerini artırıyor. Acil Eylem Planı Hayata Geçirildi

Korona virüs sonrası Kenya'da acil eylem planı hayata geçirildi. Tıbbi Malzemeler idaresi Genel Müdürü Jonah Manjari yaptığı basın açıklamasıyla yerel üretici ve dağıtıcıların maske ihracatı yapmasını yasakladı. Tedbir kararının yeterli stoğa sahip olmak amacıyla alındığı belirtildi.

İlaçlar Stoklanıyor

Kenya'da korona virüsle ilgili olarak 22 kişilik bir acil durum komitesi kuruldu. Her türlü ihtiyaca karşılık ilaç ve tıbbi malzeme stoklama görevi de bu komiteye verildi. Afrika kıtasında hastalığa yakalanmış olanların sayısı her geçen gün artıyor.

Tespit edilen virüslü kişi sayısı 11'i bulurken, hastalığın görüldüğü ülkeler de artıyor. Son olarak virüsün; Cezayir, Nijerya, Mısır, Fas, Senegal ve Tunus'da ortaya çıktığı biliniyor. Dünya genelinde enfekte kişi sayısı 90 bini aşarken, Korona virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının da 4 bine yaklaştığı söylenebilir.

İlginizi Çekebilir