06
Pzt, Ara
27 Yeni Haber

Kaymakamlık’tan Yol Kapatma Kararı

Kaymakamlık’tan Yol Kapatma Kararı

Gündem

Koronavirüs salgınının önüne geçilmesi için alınan tedbirler her geçen gün artış gösteriyor. Bu tedbirlere bağlı olarak kaymakamlık tarafından yol kapatma kararı alındı. Kararı alan kaymakamlık İstanbul’un Bağcılar Kaymakamlığı oldu. Kaymakamlık tarafından alınan kararla ilçede yayaların yoğun olarak kullandıkları yolların kapatılmasına karar verildi.

Bağcılar’da Yaya Yolu Kapatılması

Bağcılar Kaymakamlığı’nın yaptığı açıklamaya göre ilçede bulunan 8 yaya yolu yayaların giriş ve çıkışının önlenmesi için kapatıldı. Kaymakamlık tarafından alınan kararın ardında kapatılan yol ve meydanlara zabıta ekipleri tarafından bariyerler kuruldu. Bariyerlerin kurulmasının ardından karar alınan meydan ve yollara girmek isteyen yayaların giriş ve çıkışları ekipler tarafından durduruldu. Böylece meydanlara gelen kişiler geri geldikleri yere gönderildi.

Kapatılma Süresi 15 Gün Olarak Açıklandı

Bağcılar’da yayaların girmesini önlemek amacıyla kapatılan yollar arasında Güneşli ve Bağcılar meydanlarının da olduğu açıklandı. Söz konusu kapatma kararının ise şimdilik 15 gün olarak belirlendiği bildirildi. Buna göre yayalar 15 gün boyunca belirtilen meydanlara giriş ve çıkış yapamayacak.

İlginizi Çekebilir